Ogromny sukces Wojtka i Janka w Olimpiadzie Wiedzy Technicznej

Wojtek Rafa absolwent  klasy IV t. mechatronik został laureatem  a Jan Bury z kl. III t. mechatronik uzyskał tytuł finalisty  w etapie centralnym 45.edycji Olimpiady Wiedzy Technicznej, w grupie elektryczno- elektronicznej.  Sukces zawdzięczają b. dużej pracy, którą włożyli w przygotowanie się do tej Olimpiady. Status laureata i finalisty oznacza dla Jana  zwolnienie z cz. pisemnej egzaminu zawodowego i 100% na dyplomie z tej części a dla Wojtka jako absolwenta dostanie się na każdy kierunek wszystkich uczelni technicznych w Polsce.

Olimpiada rozgrywana jest od 1974 roku i jest  najważniejszą  olimpiadą  techniczną. Organizatorem była Naczelna Organizacja Techniczna. Ponad 7 tysięcy uczniów wzięło w niej udział, z 398 szkół ponadgimnazjalnych. Nasi  uczniowie byli jedynymi reprezentantami Opolszczyzny, którzy znaleźli się w etapie centralnym.  Od ostatniego sukcesu uczniów ZSTiO w tej olimpiadzie minęło 12 lat.

Zawody III stopnia rozegrane zostały w Kaliszu, w dniach 12-14 kwietnia 2019 r.  Uczestnicy  rozwiązywali  zadania z elektryki oraz elektroniki, a kolejnego dnia  mieli do rozwiązania problem techniczny, chodziło o niedostateczne zdolności przesyłowe sieci elektrycznych dla stacji ładowania samochodów – zaznaczył Wojtek.

Jan Bury dodaje, że aby dostać się do finału trzeba było mieć sporą wiedzę. Poziom zadań odpowiadał tym, z jakimi mierzą się studenci drugiego roku najlepszych uczelni technicznych w Polsce.  Opiekunem merytorycznym był p. mgr inż. Bernard Baron.

Następnie,  Komitet Główny OWT wyłonił laureatów 13 laureatów z grupy elektryczno- elektronicznej i 11 z grupy budowlano- mechanicznej. Podsumowanie 45.edycji Olimpiady Wiedzy Technicznej  odbyło się 11 maja w  Warszawie, w Domu Technika.

Gratulujemy ogromnego sukcesu i życzymy  realizacji planów zawodowych!

MS

Post Author: lukguz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *