Ćwierć wieku z aukcją na WOŚP w ZSTiO ?

Naprawdę trudno w to uwierzyć! Aukcja w „Azotach” odbyła się 21 stycznia po raz 25-ty!

W zeszłym roku „na chwilę” zmieniliśmy adresata, wspierając naszego absolwenta Daniela w walce z zanikiem mięśni, dofinansowując jego kurację komórkami macierzystymi.

W roku 2020 znów gramy z orkiestrą !

Zbiory z ostatnich lat to:

  • 2018 – 1781 zł
  • 2019 – 2318 zł
  • 2020……..nie mogło być inaczej- 2020zł !!!

Wszystko było jak każe tradycja: ciasny hall, schodki i mnóstwo licytujących, nauczyciele na czele z Panią Dyrektor, uczniowie z różnych klas, pracownicy szkoły.

Początkowo licytacja rozkręcała się powoli, najmłodsi uczniowie starali się zorientować o co w tym wszystkim chodzi i bardzo nieśmiało zaznaczali swój udział. Jednak przyłączenie się klas maturalnych napędziło licytację do utraty tchu. Pieniądze płynęły szeroką strugą a uczniowie stawali się konsekwentnie szczęśliwymi posiadaczami bezcennych trofeów.

Co można było kupić? Jak zwykle stół licytacyjny zastawiony był wiktuałami w słoiczkach, stanowiącymi dary natury przerobione przez panią Dyrektor, pracowników OHP, pana Jarka Ramsa, panią Grażynę Bogucką-Zbroniec, coś słodkiego-ciasteczkowego przyniosły panie Ewelina Olszowska i Beata Oleśna, kilka słoiczków pojawiło się też od anonimowego darczyńcy. Wszystkie zostały zakupione, niektóre za cenę 50-65 złotych. Grono Pedagogiczne zaczęło zastanawiać się nad wejściem na bardziej dochodowy rynek niż oświata.

Torby-niespodzianki tez znalazły swoich nabywców. Wypełnione maskotkami, książkami, zabawkami i innymi gadżetami cieszyły swoją zawartością, nie wspominając o dreszczyku emocji jakim było licytowanie „w ciemno”. Zaprzyjaźniony sklepik szkolny zafundował możliwość wylicytowania tortilli, nie trzeba wspominać, że zapłacono za nie dużo więcej niż przy sklepikowej ladzie.

Zdecydowane wzięcie miały jednak talony: na Dzień Bez Pytania oraz na 15 minut możliwości korzystania z zeszytu na sprawdzianie. Wszystkie rozeszły się błyskawicznie ku olbrzymiej radości uczniów i z  lekkim zaniepokojeniem nauczycieli. Może uda się jednak zrobić jakiś sprawdzian „normalnie”?

Ofertą specjalną aukcji była koszulka podarowana przez Bartka Mroza, reprezentanta Polski w parabadmintonie.  Koszulka została przechwycona przez Grono Pedagogiczne i pracowników obsługi, zostaje w szkole jako swoiste trofeum, do WOŚP wpłynęło za nią 320 złotych!

Organizator aukcji, Beata Oleśna,  bardzo dziękuje wszystkim, którzy zawsze hojnie wspierają to przedsięwzięcie. Bez tego wsparcia żadna aukcja nie miałaby racji bytu!

Aukcję prowadzili po raz trzeci Jakub Pawelec i Bartek Konieczny do których dołączył Paweł Wieja, wszyscy z klasy III mechatronicznej. Dzięki swoistemu wdziękowi, błyskotliwości i charyzmie bez trudu potrafili dotrzeć do serc i portfeli wszystkich obecnych.

Radiowęzeł pod postacią uczniów z klasy I mechatronik-programista profesjonalnie nagłośnił całość a serwisem fotograficznym zajęła się Zosia Prystapczuk z klasy III informatycznej.

Do zobaczenia za rok ?

Post Author: lukguz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *