Wsparcie kształcenia zawodowego w kluczowych dla regionu branżach – powiat k-kozielski

Powiat Kędzierzyńsko-Kozielski swoją część projektu realizował w dwóch obiektach: w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu oraz w Centrum Kształcenia Praktycznego  i Ustawicznego w Kędzierzynie-Koźlu zarówno w siedzibie na osiedlu Azoty jak i na kozielskiej wyspie w przystani Szkwał, który dodatkowo posiada prawo użytkowania pomieszczeń Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu.

 W Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu przebudowano pracownie gastronomiczne za kwotę 139 520,71 PLN oraz wyposażono je w nowoczesny sprzęt o wartości 344 744,40 PLN. Do szkoły zakupiono m. in.: ladę barową, rozkładane stoły, biurka z krzesłami, taborety kuchenne, kasy fiskalne, komputery przenośne, ekspresy do kawy, zestawy barmańskie i do obróbki cieplnej techniką sous-vide, frytownice, naleśnikarki, schładzarko-zamrażarkę i szafę chłodniczą oraz ekspozycyjną witrynę chłodniczą, kostkarki i kruszarki lodu, zmywarki, piec konwekcyjno-parowy wraz z podstawą, a także 12 kuchenek elektrycznych i szereg innych drobnych urządzeń do gastronomii.

W Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Kędzierzynie-Koźlu w budynku przy  ul. Mostowej 7 na osiedlu Azoty przebudowano 3 pracownie: chemiczną, systemów mechatronicznych i napędów elektrycznych za 320 910,29 PLN w tym kwalifikowanych kosztów na 307 412,39 PLN, a pomieszczenia pracowni nawigacji na kozielskiej wyspie wyremontowano za 217 456,12 PLN z czego kwalifikowane wydatki opiewają na 200 819,67 PLN.

Do pracowni systemów mechatronicznych zakupiono za 356 195,70 PLN m. in.: sterowniki z listwami i oprogramowaniem, zasilacze, przekaźniki, przyciski sterownicze, kątowniki, przewody, siłowniki i zawory pneumatyczne, elektrozawory i zawory, czujniki, komplety mocowań, wpustów  i śrub, sprężarki, szafki i stoły montażowe, wiertarko-wkrętarki, stacje lutownicze, komplety kluczy, kserokopiarkę, komputery, laptopy, telewizor czy silniki, falowniki i styczniki.

Do pracowni napędów elektrycznych za 485 798,34 PLN zakupiono m. in.: zestawy silników z oprzyrządowaniem, zestawy narzędzi i przyrządów kontrolno-pomiarowych, zestawy kabli i przewodów, zestawy mierników i zasilaczy, a także oscyloskopy cyfrowe, analizator obciążeń  z rejestratorem energii elektrycznej oraz analizator sieci i jakości zasilania, autotransformatory, kamerę termowizyjną, zestawy komputerowe, ploter, stoły montażowe i zestawy mebli.

Do pracowni chemicznej za 404 902,08 PLN zakupiono m. in.: piec muflowy, wstrząsarkę, stoły  i komplety szafek, mieszadła, suszarki laboratoryjne, kruszarkę szczękową, pompę próżniową, palniki, wagi laboratoryjne, młyn kulowy, wirówkę laboratoryjną, pojemniki, wiskozymetr Hoepplera, aparaty Kippa, spektrofotometry, aparaty Hofmanna, urządzenia do pomiaru, zestawy szkła laboratoryjnego, kamerę cyfrową, a także mikroskop z kamerą i tabletem.

Pracownię nawigacji na kozielskiej wyspie w przystani Szkwał wyposażono za 1 049 000,00 PLN  m. in. w łodzie wiosłowe, przyczepy, zestawy meblowe i fotele obrotowe, stanowiska wyposażone  w żyrokompas i powtarzacz skrzydłowy, symulator mostka oraz stanowiska do eksploatacji zespołu okrętowej wirówki paliwa.

W sumie zadanie Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego wycenione było w ramach projektu na  3 509 385,00 PLN z czego 2 982 977,25 PLN stanowiło dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. Wygospodarowane oszczędności poprzetargowe jakie Powiat uzyskał w wyniku wyłonienia wykonawców działań projektowych zasilą w ramach projektu zadania innych partnerów, którzy wykazują braki poprzetargowe.

Post Author: lukguz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *