Rozdanie świadectw w okowach żywiołu

Panująca ostatnio niepewna i zmienna aura pozostawiła pod znakiem zapytania przebieg uroczystości wręczenia świadectw w naszej szkole. Sztab kryzysowy obradował całą noc po czym, zdegustowany porannym grzmotami i potencjalną ulewą, zdecydował przenieść zakończenie do sali gimnastycznej. Po długich debatach zakończonych grą w „kamień-nożyce-papier” wyłoniono zwycięskie tury wręczania świadectw – na pierwszy ogień poszły klasy 3 i 4.
Powyższe klasy brały udział w dwuletnim projekcie edukacyjnym Opolskie Szkolnictwo dla Rynku Pracy. Nadszedł czas podsumowań i przyznania nagród, które wręczali Pan Robert Węgrzyn, radny Sejmiku Wojewódzkiego i Pan Waldemar Cichy, specjalista od realizacji staży RZPWE. Uczniowie otrzymali dyplomy i certyfikaty za udział w stażach branżowych. Pierwszy krok po drabinie sukcesu zawodowego został zrobiony!
Gościliśmy też przedstawicieli firm patronackich w zawodach technik mechatronik i technik transportu kolejowego. Mechatroników za pośrednictwem Pana Roberta Rudnera doceniła firma Jokey Poland, kolejarze otrzymali nagrody od PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z rąk Pana Grzegorza Głowackiego. Ptaszki ćwierkają, że coś na wakacyjne wydatki wpadło
Bardzo duża grupa uczniów z wszystkich klas odebrała w tym roku świadectwa z wyróżnieniem, osiągając magiczny pułap 4,75. Udało się to aż 48 osobom, co nie jest łatwe, biorąc pod uwagę ilość przedmiotów, z jakimi mają do czynienia uczniowie szkół technikum i szkół branżowych. Wielkie gratulacje dla wszystkich.
Zostało rozwiązanych też kilka konkursów. Gorączkę Złota wygrała klasa III inf/progr, Pani Katarzyna Balicka podziękowała uczniom publicznie. Natomiast akcję Stop Wagarom wygrały 3 klasy, I inf, III mch oraz I mch. Otrzymały dofinansowania do wycieczek od Rady Rodziców.
Obecna na pożegnaniu przedstawicielka tejże Rady, Pani Ewa Krahl, odebrała podziękowania za wiele inwestycji, jakie poczynili Rodzice dla naszej szkoły. Mamy między innymi gdzie trenować mózgi szachowe i szybkość przy tenisie stołowym.
ZSTiO od zawsze żyło sportem więc i w tym roku nauczyciele wf wyróżnili wielu uczniów, którzy reprezentował nas w różnych dyscyplinach.
Kulminacją imprezy, swoistą wisienką na torcie, perłą znalezioną przez ubogiego nurka, było jakże miłe zdanie wypowiedziane przez Panią Dyrektor „Wakacje czas zacząć…ale bezpieczne! „.
I śmig … i po chwili nikogo nie było.
Do zobaczenia 4 września.

 

Post Author: jarguc