Potyczki z Techniką

Potyczki z Techniką to Turniej dla uczniów ósmych klas Szkoły Podstawowej, wcześniej dla trzecich klas Gimnazjum. Dziewięć lat temu postanowiliśmy pokazać młodym ludziom, którzy zaczynają decydować o swojej przyszłości, że szkoła techniczna to nie jest nic groźnego, a wręcz przeciwnie daje dużo możliwości oraz rozwoju zawodowego w przyszłości.

Dlatego organizując ten Turniej chcieliśmy pokazać nasze kierunki, które może groźnie się nazywają, ale dają zawód poszukiwany na rynku pracy. Nasz Turniej składa się z dwóch etapów, części teoretycznej i praktycznej, zadania są z zakresu: informatyki, podstaw techniki, fizyki, elektrotechniki, matematyki, języków obcych. Ostatnie zadanie jest zadaniem w którym chcemy pokazać, że nawet z kilku kartek papieru można skonstruować linę, która podniesie dany ładunek, lub z jednej kartki papieru zbudować łódź, która z ładunkiem przepłynie określoną odległość, czy z małego kartonu wykonać wagonik, który z określonym ładunkiem przejedzie po równi pochyłej.

Oczywiście jest o co walczyć, ponieważ mamy zawsze cenne nagrody i nikt nie wychodzi z pustymi rękami. Naszymi partnerami są: Starostwo Powiatowe, ETP S.A. Katowice – Zakład w Bierawie, Petrochemia-Blachownia S.A. Jokey Plastik Blachownia Sp. z o.o. Politechnika Opolska. Przedstawiciele tych Firm zasiadają w jury wraz z naszą Panią Dyrektor oraz zawsze możemy liczyć na ich pomoc w przygotowaniu cennych nagród.

Już dziś zapraszamy na 10-siątą edycję w listopadzie w roku szkolnym 2020/2021.

Post Author: lukguz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *