Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

 

Los czy jakaś inna siła podarowała nam w tym roku nadprogramowy dzień wakacji bowiem rozpoczęcie roku szkolnego nastąpiło dopiero 4 września.
Z zapartym tchem śledzono prognozę pogody ale natura okazała się być po naszej stronie i uroczystość inauguracyjna mogła się odbyć na świeżym powietrzu. Drobne chmury jeszcze rankiem przesłaniały niebo nad boiskiem, jednak po chwili elegancko się rozstąpiły pozwalając słońcu robić swoje.

Pani Dyrektor, Maria Staliś, z dumą podkreślała dużą liczbę uczniów i oddziałów, największą od wielu lat. Łza wzruszenia kręciła się w niejednym oku, że tyle osób chce spędzić najbliższy rok szkolny w zielonym otoczeniu ZSTiO wyluzowane starsze klasy, obeznane już ze zwyczajami tu panującymi, z odrobiną szelmowskiego uśmiechu przyglądały się lekko spłoszonym pierwszakom. Gdzieś w ich umysłach rodził się pomału plan otrzęsin i wprowadzenia młodych do braci szkolnej.
Wszystkich uczniów i nauczycieli powitała w imieniu Starostwa Pani Ewa Krahl, życząc dobrego roku i wielu sukcesów. Wychowawcy klas pierwszych zabrali swoich podopiecznych na pierwsze zwiedzanie szkoły a starsze klasy, po otrzymaniu niezbędnych informacji, mogły chwilowo cieszyć się piękną pogodą i ostatnimi momentami bez lekcji i nauki.
Przedstawiciel samorządu uczniowskiego w imieniu uczniów przywitał wszystkich obiecując jednocześnie wsparcie klasom pierwszym.
O nagłośnienie imprezy zadbał jak zwykle szkolny radiowęzeł.
Kolejny rok szkolny, 2023 /2024, został uznany za rozpoczęty!

 

 

Post Author: jarguc