Za nami 12. edycja Potyczek z Techniką

28 listopada 2023 r., pod patronatem Starosty Powiatu Kędzierzyńsko- Kozielskiego, w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Azotach, zorganizowano XII edycję Turnieju Wiedzy Technicznej „Potyczki z Techniką 2023” dla uczniów szkół podstawowych.
W turnieju rywalizowało 10 drużyn z: PSP 12, PSP15 , PSP11, PSP 3, PSP19 , PSP6, PSP9 oraz ZSP Stare Koźle, PSP Cisek i SP Solarnia.
Konkurs otworzył Pan Paweł Masełko – Starosta Powiatu K- Kozielskiego. W jury konkursu zasiedli: p. Artur Wiatrzyk – ETP Elektro Sp. z o.o., p. Janusz Krzyżanowski, Jokey Poland Blachownia, p. Maria Staliś -dyr. ZSTiO. Politechnikę Opolską reprezentował p. Tomasz Ciecierski .

W I etapie zawodnicy rozwiązywali test składający się z 30 pytań z zakresu informatyki, podstaw techniki, fizyki, elektrotechniki, matematyki.
Następnie, w etapie II, w poszczególnych pracowniach zawodowych drużyny rozwiązywały zadania praktyczne, które przygotowali nauczyciele z ZSTiO ( z j. angielskiego zawodowego – mgr B. Oleśna, i j. niemieckiego zawodowego – mgr E. Olszowska, z mechaniki- mgr inż. J. Rams i mgr inż. E. Baron, z informatyki – mgr inż. Ł. Guziak, z mechatroniki-mgr inż. K.Popiela, zadanie z matematyki przygotowała p. G. Bogucka- Zbroniec.
Rywalizacja była zacięta i podobnie jak w poprzednich edycjach dopiero ostatnia konkurencja pozwoliła wyłonić zwycięzców XII edycji „Potyczek z Techniką”.
Zadanie polegało na zbudowaniu z papierowych rolek, kartek papieru i kleju mostu, po którym miał przejechać samochód z dobranymi przez drużynę obciążeniami.
To zadanie sprawiło drużynom najwięcej problemów. Tylko drużyna z SP 12 wykonała to zadanie poprawnie. By wyłonić zwycięzców w klasyfikacji indywidualnej potrzebna była dogrywka.
Nagrody (skrzynki narzędziowe, mierniki, słuchawki, głośniki, zestawy wkrętaków, próbniki, torby sportowe, gadżety firmowe), puchary ufundowali organizatorzy i partnerzy konkursu: ETP Elektro Sp. z o.o. Zakład w Bierawie, Jokey Poland, Grupa Pekra- Hurtownia Elektryczna w K-Koźlu, Starostwo Powiatowe w K- Koźlu, ZSTiO i Politechnika Opolska.
Organizatorami konkursu był Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w K- Koźlu – koordynatorami byli: p. mgr inż. Jarosław Rams i p. mgr inż. Eliza Baron- wicedyrektor oraz uczniowie klasy III technik mechatronik.
Na zakończenie, rywalizację podsumowała p. dyr. Maria Staliś oraz p. Aurelia Stępień – kierownik wydziału oświaty w Starostwie Powiatowym w K-Koźlu, która pogratulowała wszystkim uczestnikom oraz podziękowała nauczycielom i uczniom z ZSTiO za b. duże zaangażowanie i b. dobrą organizację Potyczek z Techniką.
klasyfikacja indywidualna :
1 m. – Dawid Pope – Publiczna Szkoła Podstawowa w Cisku
2 m. – Zofia Popiel – Publiczna Szkoła Podstawowa w Starym Koźlu
3 m. – Dominik Piechaczek- Publiczna Szkoła Podstawowa w Cisku
klasyfikacja drużynowa –
1 m. – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 12 w K-Koźlu
2 m. – Publiczna Szkoła Podstawowa w Cisku
3 m. – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 11 w K-Koźlu
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

Post Author: jarguc