VIII edycja Turnieju Wiedzy Technicznej rozstrzygnięta

Po raz ósmy uczniowie technikum oraz szkoły branżowej, w tym uczestnicy OHP, spotkali się
by rywalizować o tytuł najlepszej klasy z wiedzy technicznej. Konkurencji było dziewięć, z każdej branży zawodowej. To już święto i tradycja Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, by wspólnie z Młodzieżowym Centrum Kariery w Kędzierzynie-Koźlu organizować tę cykliczną imprezę.

To dzień wielkiej mobilizacji kadry, młodzieży oraz organizatorów. Od rana zadania przygotowane przez nauczycieli czekały w kopertach na otwarcie. Punktualnie o 9.00 ruszył turniej. Młodzież do turnieju przystąpiła z motywacją, ambicją i pozytywną energią. W rywalizacji wzięło udział 20 drużyn. Jury skrupulatnie podliczało punkty. Zwieńczeniem całodniowej rywalizacji był pokaz latawców wykonanych przez poszczególne zespoły, które miały reklamować zawód, szkołę i odzwierciedlać pasję uczniów. Turniej, ze względów technicznych przeprowadzono w dwóch kategoriach: szkoły branżowej i technikum. Zwycięzcami VIII Turnieju Wiedzy Technicznej w kategorii technikum zostali uczniowie klasy II E/T. Drugie miejsce zajęła klasa  II Mch, a trzecie I P/T. W kategorii szkoły branżowej laur zwycięstwa przypadł uczniom klasy III op. Drugie miejsce zajęła klasa I op, a trzecie klasa I eep.  Nagrodą za zdobycie pierwszego miejsca jest wspólne wyjście do kina, dla laureatów drugiego i trzeciego miejsca wyjście na kręgle. Fundatorami nagród są: Rada Rodziców, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących oraz Ochotniczy Hufiec Pracy.

Wszystkim nagrodzonym i tym, którym nie udało się stanąć na podium bardzo gorąco gratulujemy i już cieszymy się na turniej za rok. Do zobaczenia.

Post Author: jarguc