Zakończenie roku szkolnego w Technikum

Dziesięć miesięcy wszyscy czekali na ten moment.
Cała Brać Uczniowska, szanowne Grono Pedagogiczne, Dyrekcja i zaproszeni goście w duchu dziękowali przyjaznej aurze, która pozwoliła zebrać się na boisku szkolnym aby odebrać dyplomy i świadectwa z wyróżnieniem.
Ostatnie czerwcowe spotkanie w roku szkolnym 2023/2024 rozpoczęła Pani Dyrektor Maria Staliś, podsumowując dokonania uczniów, wspominając największe osiągnięcia oraz życząc wszystkim przede wszystkim bezpiecznych wakacji.Obecny na spotkaniu Dyrektor CKZ, Pan Ireneusz Wiśniewski, dołączył się do życzeń wakacyjnych, podsumowując krótko rok nauki zawodu.
Następnie przyszedł czas na uhonorowanie tych „naj”, których średnia przekroczyła magiczną liczbę 4,75 i przełożyła się na dodatkowy, czerwony pasek na świadectwie. Naprawdę spora grupa powiewała „czerwienią” na wręczonych przez Panią Dyrektor „cenzurkach”.
Doceniono również tych, którzy wyróżniali się w innych dziedzinach niż czysta nauka. Podsumowano akcję Gorączka Złota najlepsze w zbieraniu monet klasy, 1 PT, 4 Inp oraz 2 ET, otrzymały od Opiekuna Szkolnego Klubu PCK HDK, Beaty Oleśnej i Elwiry Bamburowicz, stosowne dyplomy i podziękowania.
Panie Ewelina Olszowska i Ewa Krahl, Przewodniczaca Rady Rodziców, podsumowały z kolei tegoroczną edycję konkursu Stop Wagarom. Okazało się, że najczęściej do szkoły chodziły klasy I PT, I Mch oraz 2 INF znalazły się na podium i zgarnęły wouchery na dofinansowanie imprez klasowych w kwotach 700, 500 i 200 złotych.
Pani Ewa Krahl życzyła ze swojej strony pięknych wakacji.
Uczniów, którzy mają „pociąg ” do pociągów stypendiami zachęcił do nauki Pan Bartosz Głowacki w imieniu PKP PLK S.A.
Jako że szkoła sportem żyje, katedra wychowania fizycznego dała temu wyraz wyróżniając najlepszych sportsmenów.
Podziękowania za pracę w Kółku Ekologicznym wyraziła Pani Irena Lewandowska wręczając drobne upominki ekologiczne.
Chwilę później Pani Dyrektor zezwoliła na pójście do klas, po te oczekiwane przez wszystkich świadectwa.
Nad sprawnym przebiegiem całości czuwali opiekunowie Samorządu Uczniowskiego, Pani Marta Prochera i Pan Michał Płachta, Radiowęzeł szkolny starał się całość nagłośnić…
Wszyscy rozeszli się do klas, boiskowe żyjątka i ptaki odetchneły z ulgą na myśl o spokoju, na jaki mogą liczyć przez dwa letnie miesiące.
Do zobaczenia 2 września.
Jednak póki co… WAKACJE 🙂

 

Post Author: jarguc