RELACJA Z WYCIECZKI UCZNIÓW KL.2Inp do ZOO

W dniu 11.06.2021 r. w ramach zajęć integracyjnych pojechaliśmy do ZOO w Opolu. Wszyscy wraz z opiekunami spotkaliśmy się równo o godzinie 800 przed dworcem kolejowym w Kędzierzynie, a następnie udaliśmy się na peron. Tam spotkaliśmy koleżanki i kolegów z 2 klasy fotograficznej z ZS nr 3, którzy jechali do Opola z takim samym zamiarem jak my. Wspólnie wsiedliśmy do pociągu o godzinie 818. Podróż minęła w miłej atmosferze i bez żadnych zastrzeżeń.

Po zakupie biletów do ogrodu informatycy wraz z opiekunami rozdzielili się, żeby podziwiać najróżniejsze gatunki zwierząt.  Choć każdy z nas był już w ZOO nie raz, to nie odebrało nam przyjemności z obserwowania zachowań zwierząt po raz kolejny. Najwięcej emocji wywoływały goryle, które zatrzymały nas na dłuższą chwilę.

Obiekt miał do zaoferowania zbiór zwierząt z najróżniejszych zakątków świata: Ameryki, Afryki czy Azji. Mogliśmy podziwiać m.in. wspomniane wcześniej goryle, a także gepardy, żaby, stawonogi, owady czy ptaki. Nie było narzekania na nudę – każdy znalazł coś dla siebie. W otoczeniu pięknej, wiosennej zieleni można było odpocząć na ławeczkach i w miejscach do tego przeznaczonych, z czego chętnie korzystaliśmy.

O godzinie 1230 wszyscy zebrali się przed bramą ZOO, by następnie udać się na dworzec w Opolu. Do pociągu wsiedliśmy o 1318. Po wyjściu z niego opiekunowie pożegnali się z nami, a my zadowoleni z wyjazdu wróciliśmy do domu.   

Opiekunami wycieczki byli: Danuta Łuczak, Grażyna Gołąbek-Tomas oraz

Krystyna Świder.

Dziękujemy za wspólny spacer po ZOO.

Gracjan Fiedeń

 

Post Author: jarguc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *