Tydzień Nauk Ścisłych w ZSTiO!!!

W ramach „Tygodnia Nauk Ścisłych”, który odbył się w dniach 7 – 10 grudnia uczniowie mieli okazję uczestniczyć w różnorodnych prezentacjach, warsztatach, quizach i konkursach. Na pierwszy ogień poszły przedmioty biologia i geografia. Podczas quizu z biologii uczniowie w dwuosobowych zespołach zmierzyli się z tajnikami ludzkiego organizmu. Zwyciężył trzyosobowy zespół z klasy II mechatronicznej. Na geografii w quizie ” Poznaj świat” z zakresu geografii regionalnej Eurazji i oceanografii najlepsi okazali się również mechatronicy, na drugim miejscu elektrycy, na trzecim programiści. Kibicujący i uczestnicy mieli możliwość poćwiczenia zręczności w posługiwaniu się pałeczkami. W drugim dniu odbyły się pokazy chemiczne zarówno w naszej szkole jak i w pracowni CKZ. Doświadczenia były dosyć efektowne, a wnikliwi obserwatorzy mogli zdobyć drobne nagrody. Dziękujemy pani Michaeli Marks za przygotowanie pokazów, CKZ za udostępnienie pracowni.
W kolejnym dniu odbył się „Turniej logicznego myślenia” w ramach którego uczniowie zmierzyli się z matematycznymi zagadkami oraz obejrzeli prezentację „Fantastyczna podróż od micro do makrokosmosu – potęgi 10”. W ostatnim dniu zmagań uczniowie poznali tajniki tworzenia stron internetowych.
Całe przedsięwzięcie przebiegło w wesołej i miłej atmosferze. Nagrody dla zwycięzców ufundowało Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie – Koźlu.

 

 

 

Post Author: jarguc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *