IV Międzyszkolny Turniej Debat Oksfordzkich

Uczniowie naszej szkoły w składzie: Czekała Oskar, Czemiel Jędrzej, Czernicki Fabian, Dziedzic Bartłomiej, Grabelus Kacper, Krzyżosiak Patryk, Tylus Jakub pod opieką pana Mateusz Łękawskiego wzięli udział w IV Międzyszkolnym Turnieju Debat Oksfordzkich. Turniej rozgrywał się w ramach Festiwalu Praw Człowieka. Tematem turnieju był „Mamy prawo do życia w bezpiecznym i zdrowym środowisku”
Uczniowie musieli się zmierzyć z wymagającymi tezami dotyczącymi wielu aspektów związanych z sytuacją naszej planety, były też omawiane działania organizacji międzynarodowych, które mają ją chronić. Debaty są odpowiedzią na potrzebę rozwijania w szybko zmieniającym się świecie umiejętności miękkich, takich jak przemawianie publiczne, merytoryczna argumentacja, praca w grupie, czy logiczne myślenie.
O wysokim poziomie turnieju świadczy fakt, iż udział wzięły w nim nie tylko drużyny z województwa Opolskiego. Ostatecznie po zaciętych i męczących bojach zajęliśmy trzecie miejsce w grupie, ulegając doświadczonej drużynie z Katowic, która finalnie wygrała owe zmagania.

Post Author: jarguc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *