„Stary” rok szkolny na nowym boisku

10 miesięcy czekaliśmy cierpliwie na ten moment- zakończenie roku szkolnego! Dodatkowym bonusem była możliwość zorganizowania imprezy pożegnalnej na jeszcze dłużej wyczekiwanym przez wszystkich boisku szkolnym. Obiekt mieni się zielenią, bielą, czerwienią – lekcje wychowania fizycznego będą wielką frajdą w nowym roku szkolnym tak dla uczniów jak i dla nauczycieli.

Jednak teraz podsumujmy ten „stary” rok i uroczystość jego zakończenia..

Pogoda była zdecydowanie po naszej stronie zapowiadając fantastyczne wakacje. W tym miłym momencie wsparli nas zaproszeni goście: Starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, który jako pierwszy otworzył uroczystość, Pan Paweł Masełko, Pan Ireneusz Wiśniewski, dyrektor CKZ, nasze wsparcie „zza miedzy”, reprezentanci firm patronackich, klas w zawodzie technik transportu – naczelnik sekcji eksploatacji PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w Raciborzu – Pan Grzegorz Głowacki oraz  klas w zawodzie technik mechatronik- kierownik utrzymania ruchu w firmie Jokey Poland – Pan Artur Barna.

Zaproszeni goście przekazali wszystkim gratulacje z okazji uzyskania promocji, dodatkowo firmy patronackie nagrodziły najlepszych uczniów nagrodami finansowymi. Jeszcze przed podjęciem pracy nauka przerodziła się w korzyści finansowe!

Pani Dyrektor Staliś również w żołnierskich słowach podsumowała minione miesiące życząc wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji. Błysk w dyrektorskim  w oku zdradzał, że bardzo się nowe boisko podoba.

Niektórzy uczniowie ukończyli ten rok otrzymując świadectwo z wyróżnieniem, symboliczny „czerwony pasek” pojawił się na świadectwach 39  osób. To duże osiągnięcie i serdecznie wszystkim gratulujemy. Tym, co dostali „bezpaskowe” świadectwo gratulujemy równie mocno, promocja do kolejnej klasy to też powód do radości i dumy.

Najlepszych mechatroników nagrodziła firma Jockey Poland. Byli to: Wojciech Kurkowski, Grazian Mainka, Dawid Pietrasz, Karol Krzych, Józef Plonka, Kamil Kusze, Marcel Kern, Marcel Jendrusch, Marek Rudner, Mateusz Magiera, Dawid Pokorski, Lars Schweter.

Stypendia dla uczniów klasy II technik elektryk-kolejarz, ufundowane przez PKP PLK, zostały wręczone Janowi Chodorowskiemu i Mateuszowi Kamuselli, dodatkowo ci uczniowie oraz ich klasowykolega Jan Bartczak otrzymali  nagrody za zaangażowanie w organizacji seminarium KOLEJ NA KOLEJ.

Adam Rybotycki z klasy I technik programista,  zgarnął  wyróżnienie w „Małej Olimpiadzie Matematycznej”, natomiast w konkursie „Wygraj ze Schrack’iem wyróżnieni zostali Jakub Kamiński z klasy I ET oraz Bartosz Korbel z klasy 3 Eop.

Nie jest tajemnicą, że ZSTiO stoi również sportem, wyróżniono najbardziej wysportowane osoby. Dyplomy za osiągnięcia sportowe otrzymali: Michał Wydra, Tobiasz Rogucki, Emanuel Ścieszka, Marceli Miksiewicz, Rafał Fabiański, Tomasz Płoński, Przemysław Gajda, Karol Krzych, Wiktor Węsierski, MaciejKruz, Maciej Moskal, Paweł Olejnik, Oskar Czekała,Jakub Tylus, Mateusz Magiera, Paweł Sikorski, Kamil Warzecha, Bartosz Korbel, Dominik Wala, Mateusz Fyrguth, Jakub Jaskólski, Maciej Mojzyk, Błażej Szczepanek, Filip Czyrny, Dawid Pyka oraz Daniel Piwko.

Hasło do rozejścia się do klas po świadectwa zostało powitane z wielkim entuzjazmem bo słoneczko już ostro smyrało po pleckach tak uczniów jak nauczycieli, gości i samą dyrekcję.

Spotkamy się w tym samym miejscu we wrześniu z naładowanymi akumulatorami i perspektywą lekcji wychowania fizycznego na nowym obiekcie.

Impreza nie odbyłaby się, gdyby nie pomoc Samorządu Uczniowskiego i jego opiekunów Pani Marty Prochery i Radosława Gorskiego, Radiowęzła pod opieką Pana Ireneusza Podedwornego oraz Pocztu Sztandarowego wspieranego przez Panią Katarzynę Balicką.

Żegnajcie „branżówki”

Dalszą częścią obchodów zakończenia roku szkolnego 2021/2022 było pożegnanie klas trzecich szkoły branżowej. Aż trzy zespoły opuściły w tym roku nasze mury: klasa 3 eop, 3 opp oraz 3opg. Uroczyście pożegnaliśmy ich nieco później, w świetlicy B.

Obecni na pożegnaniu absolwenci otrzymali gratulacje od Pana Adama Piróga, przedstawiciela firmy patronackiej Ceratizit Sp.z.o.o.

Wśród opuszczających nasze mury uczniów była również spora grupa krwiodawców, którzy otrzymali drobne upominki od opiekunów Szkolnego Klubu HDK, Pani Izabeli Hermanowicz i Pani Krystyny Świder. Mamy nadzieję, że upuszczanie krwi weszło im w krew i będą kontynuować tę bezcenną pomoc.

W przypadku absolwentów klas branżowych mamy nadzieję spotkać we wrześniu niektórych z nich w klasach szkoły branżowej II stopnia. Trzymamy kciuki za przyjazne wyniki egzaminów zawodowych sierpniu.

Wszystkim: Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu, Uczniom i obsłudze ZSTiO życzymy odpoczynku

i super wakacji!

Post Author: jarguc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *