Do startu, gotowi, start! Na nowym boisku rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny

W uroczystym otwarciu boiska i rozpoczęciu roku szkolnego 2022/2023 dla uczniów klas I wzięli udział: marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła, starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego Paweł Masełko, radny sejmiku województwa Robert Węgrzyn, przedstawiciele rady powiatu, miasta i osiedla oraz dyrektorzy szkół średnich w naszym mieście.

– Cieszymy się, że jesteście z nami – słowami skierowanymi do uczniów sześciu klas I rozpoczęła swoje przemówienie dyrektor szkoły Maria Staliś. Powodów do radości w tym rozpoczynającym się roku szkolnym jest wiele. Przede wszystkim to obecność ponad sześciuset uczniów, którzy w murach naszej szkoły i CKZ będą zgłębiali tajniki zawodu. A poza murami – nowe boisko szkolne. – Przez długi czas pozostawało ono jedynie w sferze marzeń, w minionych miesiącach doświadczyliśmy, że marzenia się spełniają. Było to możliwe dzięki współpracy urzędu marszałkowskiego i naszego powiatu – dodała pani dyrektor. Całkowity koszt inwestycji to 673 810 złotych.

Zaproszeni goście w swoich przemówieniach podkreślali znaczenie sportu w nauce i wychowaniu. To przecież często miejsce zmagań z samym sobą, pokonywania własnych trudności, ale również okazja do współdziałania. – Jako nauczyciel wychowania fizycznego często doświadczałem, ile dobrych relacji można stworzyć poprzez sport – przekazał marszałek województwa. A relacje będą tworzone na różnych płaszczyznach – boisko jest ogólnodostępne, służy nie tylko naszym uczniom, ale również mieszkańcom osiedla Azoty. – Mam nadzieję, że to boisko będzie żyło od rana do wieczora i będzie w pełni wykorzystywane – mówił starosta powiatu Paweł Masełko.

Uroczystość zakończyło przekazanie prezentów – zestawów piłek od Rady Rodziców przy ZSTiO i Rady Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego. Nie mogło zabraknąć również sportowej zabawy – honorowych strzałów na bramkę, w której wzięli udział zaproszeni goście i pani dyrektor.

Otwarte w piątek boisko będzie miejscem wielu wyzwań.  Pewnie nieraz trzeba będzie ponieść porażkę, by potem przekuć ją w zwycięstwo. Życzymy Wam, drodzy Uczniowie, by determinacji i woli walki Wam nigdy nie zabrakło nie tylko w sportowych zawodach, ale również w życiu. Niech ten nowy rok szkolny zakończy się sukcesem!

 

Post Author: jarguc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *