Od przedszkola do ZSTiO…


W zdrowym ciele – zdrowy duch jest to projekt promujący aktywność ruchową, zdrowe odżywianie oraz integrujący uczniów w różnym wieku.
Dziś w ZSTiO gościliśmy uczestników projektu czyli przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 7 oraz dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3.
Celem naszego projektu było zachęcenie młodzieży do aktywności fizycznej oraz integracja między pokoleniowa. Kędzierzyńskie osiedle Azoty oddalone jest od centrum miasta jednak posiada odpowiednie zaplecze sportowe. Chcemy, aby dzieci i młodzież z różnych środowisk rozwijały swoje umiejętności sportowe. Będą one miały przełożenie nie tylko na ich rozwój ruchowy, ale także na życie codzienne.
Dzięki temu wydarzeniu dzieci mają szansę odkrywania w sobie pasji, rozwijania umiejętności oraz nawiązania nowych znajomości, a nawet przyjaźni.
Kolejnym celem naszego projektu jest zwrócenie uwagi na odżywianie dzieci i młodzieży oraz nawadnianie organizmów poprzez picie wody, która jest niezbędna do naszego życia.
Często zauważamy, że uczniowie nie mają pomysłu na pierwsze i drugie śniadanie, zapychają się fast foodami i słodyczami.
Chcieliśmy poprzez udział w naszym spotkaniu i z pomocą nauczycieli pokazać im, jak stworzyć zdrowe śniadanie dla uczniów w różnym wieku.
Pokazaliśmy jak dbać o siebie, jak być aktywnym a wszystko to przez dobrą zabawę.

Organizatorem wydarzenia byli nauczyciele wychowania fizycznego Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących , przy wsparciu finansowym Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego.

Dziękujemy wszystkim za udział i świetną zabawę.

Post Author: jarguc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *