Nasze Chłopaki wśród najlepszych Programistów w Polsce!!

W dniu 8 października byliśmy obecni na międzynarodowych targach Poznań Gamę Arena podczas których odbył się finał Ogólnopolskich Mistrzostw IT. Przez ponad dwie godziny, dziesięć najlepszych drużyn w Polsce, a wśród nich reprezentanci naszej szkoły, zmagało się z trudnymi zadaniami z zakresu programowania.

W oczekiwaniu na wyniki, wszyscy uczestnicy dowiedzieli się czym jest Zintegrowany System Kwalifikacji, dla kogo powstała aplikacja Odznaka+. Firma Samsung przedstawiła propozycję udziału w projekcie Samsung Solve for Tomorrow, w którym zadaniem uczestników jest opracować w jednej z 4 kategorii projekt, który pozytywnie wpłynie na zmianę przyszłości. Mieliśmy również możliwość wzięcia udziału w ciekawych dyskusjach, podczas których przedstawiciele firmy Google przybliżyli m.in. jak wygląda codzienna praca programisty.

Później nastąpiło długo wyczekiwane ogłoszenie wyników. Ostatecznie to nasi uczniowie Adam Rybotycki i Miłosz Mikołajczyk (klasa II Pro) zajęli II miejsce w kategorii Programista. Chłopakom gratulujemy sukcesu, a organizatorom dziękujemy za super atmosferę i świetnie przygotowaną imprezę.

Post Author: jarguc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *