Tydzień Zawodowy w ZSTiO

W ramach Tygodnia Zawodowego przy współpracy z centrum Kształcenia Zawodowego w naszej szkole odbyły się warsztaty dla uczniów szkół podstawowych chętnych poznać zawód informatyka, programisty, mechatronika czy elektryka. Największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z zakresu informatyki i programowania. Uczniowie klas ósmych mieli okazję poznać budowę i zasadę programowania robota mBot. Na zajęciach dla przyszłych elektryków, kandydaci zapoznali się pracownią i wykonali przykładowe układy ćwiczeniowe. Wszyscy poznali podstawowe rodzaje mierników.
Przyszli mechatronicy uczestniczyli w zajęciach, na których mogli wykonać układ sterowania pneumatycznego siłownikiem dwustronnym. Uczniowie w pierwszej części zajęć poznali schemat układu w programie fluidsim firmy FESTO i wykonali symulację pracy układu.
Następnie elementy rzeczywiste połączyli na stanowiskach w pracowni. Po podłączeniu zasilania pneumatycznego mieli okazję zaobserwować działanie układu w rzeczywistości. Mamy nadzieję, że zajęcia wszystkim uczniom się podobały i wkrótce będą Oni naszymi uczniami.

 

 

Post Author: jarguc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *