Z wizytą w Muzeum Ziemi Kozielskiej

22 listopada 2022 r. uczniowie klas III szkoły branżowej udali się wraz z wychowawcami Jarosławem Rams i Mateuszem Łękawskim oraz panią Joanną Rogucką do Muzeum Ziemi Kozielskiej. Wyjście miało na celu poznanie naszego regionu oraz kontakt z instytucjami kultury.
Należy bez wątpienia poznawać region, ocalać od zapomnienia i zniszczenia to, co się da, należy wiedzieć, kto ten region zamieszkiwał, jak zmieniała się historia i jak w tym wszystkim próbował odnaleźć się zwykły człowiek.
Po wizycie w muzeum udaliśmy się do kina ,,Twierdza” aby obejrzeć film pt ,,Prorok”-, który opowiada historię prymasa Stefana Wyszyńskiego . Kard. Wyszyński był niekwestionowanym autorytetem moralnym, duchowym, współtwórcą przemian społecznych, które doprowadziły do upadku komunizmu.
To była ciekawa lekcja historii, która miała na celu kształtowanie więzi z najbliższym środowiskiem, z naszą „małą Ojczyzną”, poprzez poznanie jej historii, kultury, tradycji i zwyczajów. Liczyła się w tym wszystkim także miła atmosfera i możliwość integracji uczniów poza szkołą.

 

 

Post Author: jarguc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *