Konkurs Języka Angielskiego

Jesteśmy dumni i bardzo gratulujemy naszemu uczniowi Kacprowi Grabelusowi z kl. III InP, który z grupy około 50 uczniów został wyłoniony jako najlepszy i zajął I miejsce w Konkursie Języka Angielskiego zorganizowanym w dniu 6.12.22 r. przez Państwową Akademię Nauk Stosowanych w Nysie.
Udział i postawa dwóch innych uczniów naszej szkoły biorących udział w tym konkursie( Adam Rybotycki z kl. II Pro oraz Mateusz Albert z kl. III Mch) również zasługuje na pochwałę.
Konkurs składał się z II części: pisemnej i ustnej.
W części pisemnej należało wykazać się umiejętnościami w zakresie:
1. Listening -testuje umiejętności rozumienia szeregu mówionych materiałów, takich jak programy informacyjne, prezentacje i codzienne rozmowy.
2. Reading – sprawdza, jak dobrze uczeń radzi sobie z czytaniem różnego rodzaju tekstów, takich jak książki, gazety i czasopisma.
3. Use of English – testuje znajomość angielskiego poprzez zadania, które pokazują, jak dobrze uczeń potrafi stosować zasady gramatyki i słownictwa.
4. English-speaking countries culture and trivia – sprawdza wiedzę ucznia dotyczącą znajomości krajów anglojęzycznych.
Do drugiego etapu, zgodnie z wcześniej przyjętym regulaminem zakwalifikowano 10 uczniów. W tej części uczeń:
• odpowiadał na pytania,
• opisywał zdjęcia i odpowiadał na pytania związane ze zdjęciem,
• rozmawiał z egzaminatorem (dialog sytuacyjny).
Po wykonaniu wszystkich zadań nadszedł czas na ogłoszenie wyników. Można sobie wyobrazić z jak wielką radością przyjęliśmy werdykt komisji, która dodatkowo oceniła poziom wiedzy i umiejętności uczestników konkursu na bardzo wysoki. Ogromnie cieszymy się z tego sukcesu i jeszcze raz Kacprowi gratulujemy.
Należy również wspomnieć, że organizatorzy we współpracy ze Starostą Nyskim
zadbali nie tylko o wartościowe nagrody dla zwycięzców, ale i miłą atmosferę. Nie zabrakło słodkości i każdy z uczestników i opiekunów został obdarowany drobnymi gadżetami i dyplomami. Serdecznie dziękujemy.

Info: Danuta Łuczak

Post Author: jarguc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *