VII edycja Turnieju Technicznego dla uczniów ZSTiO

W dniu 25.04.2023r. w naszej szkole odbyła się VII edycja Turnieju Wiedzy Technicznej. Konkurs składał się z ośmiu konkurencji, do których przystąpiło 18 klas. Założeniem turnieju było to, aby każdy uczeń wziął udział w co najmniej jednym zadaniu. Trzy osobowe drużyny rozwiązały test wiedzy technicznej, a następnie zmierzyły się z praktycznymi zadaniami z zakresu: informatyki, matematyki, mechaniki, mechatroniki, elektrotechniki oraz języków obcych zawodowych. Dodatkowo został oceniony plakat promujący kierunek kształcenia każdej klasy.
Młodzież poprzez udział w turnieju miała możliwość wykorzystania swojej wiedzy i umiejętności technicznych.
Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach: technikum oraz szkoła branżowa.
W kategorii technikum I miejsce zajęła klasa II Mch, II miejsce zajęła klasa I Mch, III miejsce zajęła klasa IV MPp. W kategorii szkoła branżowa I miejsce zajęła klasa III opB, II miejsce zajęła klasa III op, III miejsce klasa I op.
Turniej zakończył się uroczystym rozdaniem nagród i dyplomów. Nagrody w postaci voucherów do kina i na kręgle ufundowała Rada Rodziców przy ZSTiO oraz Młodzieżowe Centrum Kariery. Dodatkowym bonusem dla klas które zajęły I miejsce jest udział w szkoleniu z obsługi drukarki 3D. Dziękujemy nauczycielom za przygotowanie i przeprowadzenie zadań konkursowych. 
Gratulujemy wszystkim uczestnikom, licząc jednocześnie na to, iż udział w konkursie podniesie ich zainteresowanie wiedzą techniczną wzmocni współpracę i zintegruje grupę klasową.

 

Post Author: jarguc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *