Salon Maturzystów 2018

12 września 2018 roku młodzież klas maturalnych, w tym roku klasy IV EEO, IV Inf i IV Mch, odwiedziła „Salon Maturzystów” Perspektywy 2018 zorganizowany
w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej.

W ramach Salonu uczniowie uczestniczyli w wykładach prowadzonych przez ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu, na których uzyskali wiele cennych porad i informacji na tematy związane z egzaminami maturalnymi. Ponadto maturzyści odwiedzili stoiska wybranych uczelni z Wrocławia, Warszawy, Poznania i  Krakowa, które prezentowały swoją ofertę na Salonie – była to dla młodzieży okazja do zapoznania się z zasadami rekrutacji, kierunkami studiów i warunkami studiowania. Wiedzę młodzieży na temat poszczególnych wydziałów wzbogaciły materiały informacyjne: ulotki, broszury oraz bezpłatny Informator dla Maturzystów 2019. Dużą popularnością cieszyło się stoisko OKE, na którym zainteresowani zaopatrzyli się w arkusze maturalne ze wszystkich przedmiotów. Pozyskane informacje z pewnością pomogą maturzystom w wypracowaniu indywidualnej strategii maturalnej oraz pozwolą na upewnienie się w wyborze kierunku, jaki chcieliby studiować, a co za tym idzie, wyborze przedmiotów zdawanych na maturze.

Uczniom towarzyszyli wychowawcy klas : Panie Grażyna Gołąbek-Tomas, Ewelina Olszowska, Pan Łukasz Guziak oraz organizatorka wyjazdu Grażyna Bogucka-Zbroniec.

Życzymy wytrwałości podczas przygotowań do majowych egzaminów i rozwagi
w podejmowanych decyzjach!

Post Author: lukguz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *