Aukcja dla Daniela – podsumowanie

Aukcja w ZSTiO po raz 24-ty !

Po 23 edycjach aukcji na rzecz WOŚP zdecydowaliśmy w październiku tego roku szkolnego na chwilę zmienić adresata naszych działań. Aukcję 2019 dedykujemy Danielowi Szarfowi, absolwentowi naszej szkoły, chorującemu na poważny zanik mięśni. Zdobyte pieniądze pomogą Danielowi sfinansować kurację komórkami macierzystymi i tym samym powalczyć o poprawę stanu zdrowia.

Jednak adresat to jedyna zmiana……reszta jak zawsze!

Jako pierwsi dopisali darczyńcy – zawsze możemy na nich liczyć i baza produktów do licytowania zrobiła się bogata. Tradycji stało się zadość – jak zwykle było coś dla ducha, coś dla ciała, głównie dla żołądka. Niektórzy zaopatrzyli się w produkty spożywcze na dłużej, aczkolwiek wysokie ceny mogły konkurować z najwykwintniejszymi delikatesami i nie pozwalały na przesadną rozrzutność.

Tajemnicze torby-niespodzianki zastrzykiem adrenaliny łaskotały zew przygody u wielu uczniów. Ciekawość, co tam można znaleźć w środku, kusiła i otwierała portfele licytujących. A w niektórych były spore skarby…

No dobra, przyznajemy się, były tez baaaaardzo niewychowawcze talony: na dni bez pytania, kartkówek i sprawdzianów oraz na możliwość korzystania z zeszytu i książki na sprawdzianie. Nauczyciele liczą, że notatki będą od tej pory perfekcyjne.

Wasze dobre serca przełożyły się na 2318 złotych! Rekord szkoły! (2018 =1781 złotych)

Aukcja charytatywna była trzecim z kolei przedsięwzięciem nauczycieli i uczniów ZSTiO w 2018/19 . Wcześniej rozprowadzane były wypieki oraz zorganizowano stoisko pod Starostwem w trakcie Jarmarku Bożonarodzeniowego. Stoisko oferowało wyroby nauczycieli, uczniów i przyjaciół szkoły.

Planowane są dalsze edycje akcji wspierania Daniela.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi w zorganizowaniu całości: mojej klasie, II mechatronicznej,  za techniczną pomoc, bez której aukcja by nie zaistniała.

Bartkowi Koniecznemu i Kubie Pawelcowi za umiejętne, pełne wdzięku i humoru podkręcanie atmosfery aukcji i sprawne licytowanie.

Serdecznie dziękuję moim koleżankom i kolegom, Dyrekcji, jak zwykle mogłam na Was liczyć. Cieszę się, że pracownicy OHP przyłączyli się do zabawy i zostawili sporo brzęczących i szeleszczących wyrazów wsparcia.

Po każdej aukcji nachodzi mnie zawsze refleksja, że mamy w szkole fantastycznych uczniów, którzy tak chętnie wspierają wszelkie działania charytatywne. Ze wzruszeniem patrzyłam, jakie kwoty wrzucacie. Nie będę wymieniać tych, którzy wyjątkowo rzucili się w oczy aby nie pominąć kogokolwiek.


Wszystkim serdeczne dzięki!!!

Organizator: Beata Oleśna

Post Author: lukguz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *