Kangur matematyczny 2019

21 marca 2019 roku o godzinie 9.00 odbędzie się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” w kategorii Junior-dla  klas I technikum, I, II, III zasadniczych szkół zawodowych oraz Student- dla  klas II, III i IV technikum.

Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Na rozwiązanie przeznaczone jest 75 minut.  Do każdego zadania dołączonych jest 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna jest poprawna. Celem konkursu jest intelektualna zabawa oraz popularyzacja matematyki.

Przykłady zadań z poprzednich lat  można znaleźć na stronie http://www.kangur-mat.pl/testy_konkursowe.php

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy uczniowie, którzy zadeklarują swój udział i opłacą wpisowe w kwocie 9 zł. Należy dostarczyć podpisane przez rodzica oświadczenie o wyrażeniu zgody na udział w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny” i przetwarzanie danych osobowych oraz potwierdzenie zapoznania się z regulaminem i akceptacją jego zapisów (http://www.kangur-mat.pl/dokumenty/regulamin.pdf). Oświadczenie można otrzymać od nauczyciela lub pobrać ze strony https://www.kangur-mat.pl/dokumenty/oswiadczenie_rodzica.pdf.

Każdy uczestnik Konkursu otrzyma w prezencie układankę przestrzenną w postaci kuli-breloczka!

Post Author: lukguz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *