I spikali i szprechali….a wszystko się działo w Tłusty Czwartek ;-))

Konkurs drużynowy Dni Języków Obcych w ZSTiO zgromadził przedstawicieli prawie wszystkich klas technikum w szkole – 10 drużyn.

Konkurencje odbywały się na przemian to w języku angielskim, to w niemieckim a drużyny składały się z 4 osób – po dwóch „Niemców” i „Anglików”. Co cztery głowy to nie jedna!

W zawodach badano nie tyle znajomość języków co przede wszystkim umiejętność działania w grupie, zręczność i poczucie humoru.

Konkurencja w podrzucaniu naleśników ( zapożyczona z tradycji krajów anglojęzycznych) wyprzedziła o kilka dni Pancake Day i wywołała sporo emocji. Jury oceniało ilość podrzuceń w ciągu minuty ale niektórzy otrzymali dodatkowe punkty również za wyrafinowany styl. Dodatkowo oceniane  było też przygotowanie ciekawego nadzienia.

Uczestnicy musieli nie tylko połączyć wyrażenia niemieckie z angielskimi, rozszyfrować skróty komputerowe, znać drużyny Bundesligi. Drobinę zdrowego hazardu przyniosła zabawa w szacowanie a nogi bolały przy pisaniu wierszyków o zajączku wielkanocnym.

W końcowej klasyfikacji punktowej kazało się, że różnice między drużynami są naprawdę niewielkie ale udało się wyłonić zwycięzców.

Na podium stanęli:

  • I miejsce – klasa IV INf
  • II miejsce – klasa II Mch, druzyna A
  • III miejsce – klasa II Mch, druzyna B


Ducha walki wzmagała szkolna orkiestra, profesjonalnie nagłaśniał całość szkolny radiowęzeł a uczniowie II mechatronicznej pomagali w sprawnym przebiegu całości.

Opiekę na imprezą pełniły szkolne anglistki – Beata Olesna i Danuta Łuczak i germanistki Ewelina Olszowska i Małgorzata Nawrat-Golly, które się cieszą, że uczniowie wykazali się przede wszystkim poczuciem humoru i duchem współpracy.

Gratulujemy wszystkim, fajnie było się z Wami bawiło 😉

Beata Oleśna

Post Author: lukguz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *