Wyróżnienie dla Pawła w ogólnopolskim konkursie „Elektronika – by żyło się łatwiej”

Paweł Dumański z kl. III technik mechatronik otrzymał wyróżnienie I stopnia i status laureata w ogólnopolskim konkursie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych na najciekawszy projekt z dziedziny elektroniki, automatyki lub informatyki „Elektronika – by żyło się łatwiej”. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 65 uczniów, którzy nadesłali 34 projekty zrealizowane indywidualnie lub w dwuosobowych zespołach. W konkursie wzięli udział uczniowie z całej Polski.

Projekt Pawła „System zarządzania organizacją czasu szkolnego” znalazł się w finale konkursu, wśród 10 zakwalifikowanych prac i został zaprezentowany 7 marca 2019 r. w Instytucie Elektroniki Politechniki Śląskiej oraz podczas Gali Finałowej w Żorach.

Projekty oceniało Jury, w którym zasiedli między innymi dr Tomasz Rożek znany z programu Sonda, Dariusz Germanek z firmy SIEMENS, Piotr Zbysiński z firmy KAMAMI, Łukasz Pawlicki z firmy Mentor, a także pracownicy Instytutu Elektroniki.

Opiekunem merytorycznym Pawła był p. mgr inż. Krzysztof Popiela.

Paweł, oprócz dyplomu, nagród otrzymał dodatkowe punkty w rekrutacji na Politechnikę Śląską. A opiekunowie uczniów zaproszenie na dwudniowy kurs doskonalący z dziedziny sterowników przemysłowych i systemów wizualizacji organizowany przez firmę SIEMENS w Instytucie Elektroniki.

Konkurs, pod patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, organizowany był przez Instytut Elektroniki  Politechniki Śląskiej w Gliwicach z partnerami firmami KAMAMI i SIEMENS.

Gratulujemy!

MS

Post Author: lukguz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *