Wyniki konkursów w ramach Tygodnia Nauk Ścisłych

Geografia

Wtorek, 19.03.19 r. był dniem geografii w ramach Tygodnia Nauk Ścisłych w ZSTiO w Kędzierzynie-Koźlu. Odbył się quiz geograficzny „Poznaj Świat”. Drużyny rywalizowały ze sobą w  kategoriach: Europa i Azja. Walka była wyrównana. Po kilku rundach zwyciężyła drużyna z klasy 1 Mch, II miejsce zajęła drużyna z 1 Inf  a III miejsce drużyna z 1 EO. Uczestnicy i obserwatorzy quizu mogli się poczęstować egzotycznymi owocami i poćwiczyć jedzenie pałeczkami. Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu ufundowało atrakcyjne nagrody.

Chemia

W ramach tygodnia nauk ścisłych odbył się konkurs drużynowy ze znajomości układu okresowego.

  • I miejsce Stanisław Habuda i Damian Gnielinski
  • II miejsce Marcin Brzoza i Adam Matusiak
  • III miejscePatryk Błaszczyk i Michael Gole

Gratulujemy!, KS

Informatyka

Piątek 22.03.2019 odbyły się mini-warsztaty poświęcone grafice komputerowej. Gościliśmy 16 uczniów z PSP19 (być może część z nich od września zasili nasze szeregi), którzy zmagali się z trudną sztuką poskromienia GIMP-a.

Biologia

W ramach tygodnia nauk ścisłych w dniu 20.03.2019 r odbył się ,,Dzień Biologii’’. Zostały poruszone tematy związane z odżywianiem – ,,Czy wiesz co jesz?’’ W konkursie udział wzięły trzy osobowe zespoły uczniów klas pierwszych. Zadanie konkursowe polegało na ułożeniu jadłospisu i odpowiedzi na pytanie – Co na talerzu piszczy?


Uczniowie wszystkich konkursów otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe. Za co gorąco DZIĘKUJEMY.

Post Author: lukguz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *