Matematyka w Tygodniu Nauk Ścisłych

W  czwartek 21 marca br. uczniowie przystąpili do Turnieju Logicznego Myślenia zorganizowanego przez p. Grażynę Gołąbek-Tomas. Miłośnicy ćwiczeń logicznych, łamigłówek i rebusów zmagali się z zadaniami konkursowymi. Zwyciężyła drużyna z klasy 4 Mch w składzie Robert Jesionowski i Tomasz Korczowski, drugie miejsce otrzymali Kamil Maśnica i Wojciech Rafa również z klasy 4 Mch, a  trzecie miejsce na podium zajęli Michał Mikuliszyn i Karol Wichłacz z klasy 3 ope.

Konkurs „50º21’N18º12’E czyli Kędzierzyn-Koźle z żabiej perspektywy” zainteresował uczniów, którzy poprzez fotografie opowiedzieli o naszym mieście. Swoje prace uczestnicy dostarczali w postaci fotoreportażu, cykli zdjęć, prezentacji multimedialnych i plakatu. Pierwsze  miejsce zajęła prezentacja z cyklem zdjęć wykonana przez Daniela Dudka z klasy 3 Mch, a drugie miejsce fotoreportaż Amadeusza Cecha z klasy 1 MEO. Nagrodzone prace można oglądać  w holu budynku A.

Na zakończenie uczniowie klas pierwszych i nie tylko oni:) z zainteresowaniem obejrzeli prezentację multimedialną „Fantastyczna podróż od micro do makrokosmosu – potęgi 10” oraz nagrodzoną pracę konkursową  „50º21’N18º12’E czyli Kędzierzyn-Koźle z żabiej perspektywy”.

22 marca w piątkowy wieczór odbyła się w naszej szkole Noc Maturzysty 2019. Na zajęciach, prowadzonych przez p. Grażynę Bogucką-Zbroniec, tegoroczni maturzyści powtarzali zagadnienia matematyczne, rozwiązywali zadania oparte na dowodzeniu i z zakresu rozszerzonego.
O godzinie 18.00 uczniowie rozegrali drużynowe mecze maturalne. Zwycięska drużyna z klasy 4 Inf w składzie Grzegorz Cetnar, Krystian Jaskólski, Rafał Raczkowski i Przemysław Wilk uzyskała 92% punktów. O 21.30 chętni uczestnicy skorzystali z możliwości sprawdzenia swoich umiejętności na nocnej maturze próbnej, większość z powodzeniem:) Najlepszy maturzysta Wojciech Rafa może pochwalić się wynikiem 88%. Dziękujemy Pani Dyrektor, która przyszła do nas z dobrym słowem i torbą wypełnioną owocami, słodyczami i napojami:) Zajęcia zakończyły się o 23.30 i wszyscy udaliśmy się na zasłużony odpoczynek.

Zwycięzcy w konkursach otrzymali dyplomy i nagrody, które sfinansowało Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu.   

Gratulujemy zwycięzcom i serdecznie dziękujemy sponsorowi, nauczycielom i wszystkim, którzy zaangażowali się w wykonywanie zadań:)

G. B-Z.

Post Author: lukguz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.