Reminiscencje z I Biegu na Powitanie Wiosny

Wiosna powitana na sportowo.

W niedzielę, 24 marca 2019 r.  Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Azotach gościł  ponad 300 miłośników biegów. Szkoła razem z Klubem Sportowym „Koziołek” z K-Koźla zorganizowała I Bieg na Powitanie Wiosny.

Celem imprezy była popularyzacja aktywności ruchowej, integracja środowiska lokalnego i szkolnego, wdrażanie dzieci i młodzieży do aktywnego uprawiania sportu, wykorzystanie wartości, jakie niesie sport w rozwoju edukacji.

Organizatorom przyświecał jeszcze jeden szczytny cel.  Uczniowie i nauczyciele z ZSTiO zbierali do puszek  pieniądze na leczenie naszego absolwenta  – Daniela Szarfa , który zmaga się z nieuleczalną chorobą i potrzebuje wsparcia na przeszczep komórek macierzystych.

O godz. 11.00 blisko setka dzieci startowała w różnych kategoriach wiekowych. Emocje udzielały się nie tylko dzieciom ale i rodzicom, dziadkom i organizatorom.

Podczas imprezy, dla najmłodszych, zorganizowano w szkole  zajęcia i warsztaty plastyczne – m.in. artystyczne malowanie twarzy, budowanie robotów. Zajęcia prowadzili wychowawcy z Hufca Pracy i nauczyciele z ZSTiO a Klub Młodego Technika  zajęcia z wykorzystaniem drukarek 3D.

Do biegu głównego na 10 km zgłosiło się ponad 200 biegaczy z całej Polski. O godz. 14.00  zawodnicy  wybiegli na trasę, która wiodła po terenach zielonych wokół szkoły i Osiedla Zacisze. Zwyciężył Kamil Baron z Jasiony, który pokonał przełajową trasę o długości 10 kilometrów w czasie 34 minut i 33 sekund.

Dopisała pogoda, humory, zawodników gorąco dopingowali członkowie rodzin, klubów biegacza, sympatycy, wolontariusze. Bardzo miłym akcentem było to, że startowały całe rodziny, najpierw dzieci, potem rodzice. Po biegu każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal. Na zawodników czekał w Sali gimnastycznej ciepły posiłek, trochę słodkości.  

O godz. 16.00 w auli szkoły odbyła się  ceremonia wręczania nagród. Na zwycięzców czekały puchary    i nagrody rzeczowe. Bardzo dobrze wypadł Mateusz Kopeć, uczeń klasy III t. mechatronik, który został nagrodzony w trzech różnych kategoriach.  Ostatnim punktem imprezy było losowanie roweru wśród wszystkich  startujących. Nagroda trafiła do zawodnika ze Zdzieszowic. Pan Robert Wencel –Prezes KS „Koziołek” podsumował całą imprezę, podziękował osobom, instytucjom, sponsorom za wsparcie przy organizacji tego przedsięwzięcia. Pani Maria Staliś – dyrektor ZSTiO pogratulowała uczestnikom i podziękowała wszystkim, którzy poprzez wrzucane do puszek datki chcieli wspomóc leczenia Daniela absolwenta szkoły.

Jeszcze raz   serdecznie dziękuję  uczniom i nauczycielom oraz pracownikom szkoły   za poświęcony czas i wielkie zaangażowanie w przygotowanie i przeprowadzenie I Biegu na Powitanie Wiosny.

Maria Staliś
Dyrektor ZSTiO

Post Author: lukguz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *