Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości.

4 kwietnia 2019 r. w Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim po raz kolejny odbyły się eliminacje okręgowe Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości – blok B Wynalazczość. Celem olimpiady jest zainteresowanie młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych tematyką innowacyjności, nabyciem praktycznych umiejętności związanych z dokonywaniem i zgłaszaniem projektów wynalazczych, aktywizacją twórczego myślenia oraz edukacją o charakterze badawczym.

Program eliminacji obejmował zarówno etap teoretyczny jak i praktyczny, w którym uczestnicy oceniani byli zarówno indywidualnie jak i drużynowo. Z okręgu opolskiego do olimpiady przystąpiła drużyna z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu, którą reprezentowali uczniowie z klas II i III w zawodzie technik mechatronik: Krzysztof Przybysz, Paweł Sucharzewski i Karol Wilk.

Ten etap olimpiady zakończył się sukcesem dla Karola Wilka, Pawła Sucharzewskiego (z ZSTiO) i Tomasza – ucznia (z ZS 3). Uczniowie tworzą drużynę, która będzie reprezentować okręg opolski w etapie centralnym  Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości – Blok B Wynalazczość, który rozegrany zostanie w  dniach 31 maja do 2 czerwca w Koszalinie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie ogólnopolskim.

Opiekunami naszej drużyny była mgr inż. Eliza Baron.

Post Author: lukguz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *