Sukces drużyny z ZSTiO w ogólnopolskich Mistrzostwach Klas E-Sportowych w CS:GO

ZSTiO w K- Koźlu, w dniach 31 maja – 1 czerwca2019 r.,  był gospodarzem  ogólnopolskich Mistrzostw Klas E-Sportowych w CS:GO w dwóch kategoriach: Elite i Champions. W dwudniowych zmaganiach udział wzięło 8 drużyn (40 zawodników) m.in. z Jasła, Piechowic k. Jeleniej Góry, Radomia, Poznania, Katowic, Jaworzna, Opola. Po wcześniejszych eliminacjach, które rozgrywane były w sieci mecze półfinałowe i finałowe rozegrane były w K-Koźlu.

Mistrzostwa, w imieniu p. Starosty Powiatu K-Kozielskiego, otworzyła p. Maria Staliś, dyrektor ZSTiO oraz p. Kamil Tarka, prezes KFSE w Tarnowie.

Po bardzo zaciętych meczach, które wymagały dogrywek wyłoniono zwycięzców. W pierwszej kategorii Elite wygrała drużyna  z Radomia (Drużyna Actimela) pokonując w finale drużynę z Katowic (Gwiezdne Bobry).

Ogromne emocje towarzyszyły finałowi w kategorii Champions, w którym spotkali się zawodnicy z Zespołu Szkół Technicznych z Jasła (The Hoods)  i gospodarze -zawodnicy z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z K- Koźla (Beast.gg).   Zwyciężyli zawodnicy z  ZSTiO, którzy wystąpili w składzie: Kacper Krawiec, Mateusz Kieszkowski, Radosław Ruczka, Marcin Alder, Filip Kulik. Do sukcesu poprowadził naszą drużynę Kacper Krawiec, tegoroczny absolwent pierwszego rocznika klasy e-sportowej, który podpisał kontrakt e-sportowy z WKS Tychy  (pierwszy klub pierwszy w Polsce, który otworzył na stadionie gaming house).

Zawody transmitowane były na żywo i komentowane przez znanego streamera Pawła” Amarowa” Pałaca.

Gościliśmy również p. Pawła Książka, redaktora naczelnego e-sportowej redakcji portalu Weszło.com, który przyglądał się mistrzostwom i zbierał materiał o działalności profilu e-sportowego w ZSTiO. Szkoła prowadzona przez Powiat K-Kozielski jako pierwsza w Polsce otworzyła ten kierunek i dzisiaj kilkanaście takich szkół działa w kraju.

Przy b. dużym zaangażowaniu uczniów klas informatycznych (I, II ) i nauczycieli ( p. Wiesław Świder, p. Łukasz Guziak, p. Przemysław Skuza) i wsparciu dyrekcji udało się b. sprawnie przeprowadzić te mistrzostwa. Zawodnicy i ich opiekunowie oraz rodzice, którzy  towarzyszyli swoim zawodnikom podziękowali  za  przyjęcie, gościnność i organizację tych mistrzostw.

Organizatorami mistrzostw była Krajowa Federacja Sportów Elektronicznych z Tarnowa i Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących oraz KS Koziołek z K-Koźla. Fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe w K-Koźlu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

Post Author: lukguz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *