Sukces olimpijski uczniów z klasy II i III w zawodzie technik mechatronik – finaliści Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości

Karol Wilk z klasy II i Paweł Sucharzewski z klasy III zostali finalistami etapu centralnego Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości – blok B (Wynalazczość), który został rozegrany w Koszalinie  (woj. zachodniopomorskie) w dniach 31.05-02.06.2019 r.

Podczas trzydniowych zmagań uczestnicy musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością prawa patentowego oraz zmieniających się przepisów z zakresu znaków towarowych, wiedzą z zakresu historii wynalazków oraz umiejętnością stosowania przepisów prawa patentowego w praktyce.

Tytuł finalisty dla Karola i Pawła oznacza, że uczniowie są zwolnieni z części pisemnych poszczególnych kwalifikacji w swoich zawodach i otrzymują 100 % punktów.

Dla uczestników, gospodarze Olimpiady przygotowali atrakcje turystyczne. Uczniowie z opiekunami zwiedzili Kołobrzeg i płynęli statkiem po morzu. Opiekunem Karola i Pawła była p. mgr inż. Eliza Baron.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

Post Author: lukguz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *