Dzień Sportu w ZSTiO

W miniony czwartek (30.05.2019) w ramach DNIA SPORTU w ZSTiO odbył się w naszej szkole coroczny turniej piłki nożnej halowej o Mistrzostwo Szkoły. W rywalizacji uczestniczyło 8 zespołów podzielonych na dwie grupy. Po wyrównanych, emocjonujących grach eliminacyjnych do rundy finałowej awansowały cztery zespoły. Ostatecznie po dalszych zaciętych meczach została ustalona końcowa kolejność drużyn w turnieju.

Mistrzami ZSTiO w roku szkolnym 2018/2019 w p. nożnej halowej została drużyna kl.I op w składzie: Kamil Rakowski, Bartłomiej Ludwiński, Karol Ryszka, Grzegorz Pietrowski. Klasa I op w meczu finałowym zremisowała z kl. II EL 2:2, ale w serii rzutów karnych wykazała się większą skutecznością i wygrała cały turniej. 
Miejsce trzecie wywalczyła drużyna z kl. II op, a czwarte z kl. II INF. Turniej zorganizował i przeprowadził nauczyciel wych. fizycznego p. Witek Iwanejko.

W tym dniu odbył się również turniej szachowy, który rozgrywany był systemem szwajcarskim na dystansie 5 rund, z czasem 10 minut dla zawodnika. Wśród grających byli już doświadczeni szachiści, reprezentujący nasza szkołę na powiatowych rozgrywkach, a także zwycięzca zeszłorocznego turnieju – Jan Bury z kl.III Mch. W pierwszych partiach grał pewnie i na swoim koncie mógł odnotować dwa zwycięstwa. Kłopoty przyszły w trzeciej rundzie, w której zmierzył się z Rafałem Piotrem Zającem z kl.II Mch.

Była to najciekawsza partia turnieju, która zadecydowała o ostatecznych wynikach. Rafał zwyciężył i objął samodzielne prowadzenie, którego już nie oddał do końca turnieju. Drugie miejsce zajął Damian Wieczorek z kl.III IEO, który uległ jedynie tegorocznemu mistrzowi ZSTiO. Warto nadmienić, że wśród grających znalazła się także Anna Rozenbajgier z kl.I Inf. Odnotowała ona trzy zwycięstwa i zajęła ostatecznie miejsce w połowie stawki. Obok trójki laureatów, może być nadzieją na odbudowanie szkolnej drużyny na przyszłe lata. Z uwagi na niewielką liczbę uczennic w naszej szkole, nie zawsze mogliśmy wystawić reprezentację w pełnym składzie w rywalizacji szkół kędzierzyńskich. Turniej przeprowadził i sędziował p. Bartosz Tracz.

Ostateczne wyniki:

  1. Rafał Piotr Zając – 5.0 pk
  2. Damian Wieczorek – 4.0 pk
  3. Jan Bury – 3.0 pk

Nagrodzono również wszystkich uczniów klas pierwszych, którzy przygotowali plakaty promujące bezpieczne zachowanie na drodze i zdrowy styl życia.

Nagrodami za udział w turnieju były napoje i słodycze, oraz puchary dla mistrzów ZSTiO ufundowane przez Samorząd Uczniowski. 
Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy brali udział w turniejach i konkursach, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Organizatorami Dnia Sportu w ZSTiO byli nauczyciele wychowania fizycznego.

Post Author: lukguz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *