2 m. w konkursie Game Jam 2019

Relacja Wojtka z tegorocznego Game Jam 2019:

Jest to wydarzenie, które odbywa się średnio co pół roku w  kozielskiej  „Żegludze”.

Polega ono na tworzeniu w przeciągu około 48 godzin  gry komputerowej (lub jeżeli pojawią się zwolennicy innej formy to przyjmowane są również gry „papierowe”).

W tym roku temat był dość nietypowy, bo w wyniku losowania wybrany został „tlen”. W wyniku narady postanowiliśmy stworzyć grę, która polegała  na prowadzeniu akcji strażackiej przez jedną osobę i zapalaniu kolejnych ognisk ognia przez drugą. Gra rozgrywana była w 2D.

Nasz zespół składał się z czterech osób: Roberta Jesionowskiego – IV Mch (zajmującego się grafiką gry ), Tomasz Korczowskiego IV Mch (głównego programisty, lidera grupy, autora silnika gry a także osoby, która mnie nauczyła programować) oraz mnie, drugiego programisty – IV Mch i Pawła Iwanickiego – z Żeglugi (odpowiedzialnego za animacje).

W czasie pracy zajmowałem się głównie mechaniką działania postaci strażaka oraz pracą postaci ognia (jego oponent ).  W Game Jam uczestniczymy od początku a Tomek, nasz lider jest weteranem tego wydarzenia. Naszym zdaniem z wszystkich powstałych w naszej grupie gier ta była najlepsza.

Zajęliśmy w tym roku drugie miejsce. Trzeba jednak zauważyć, że w przeciwieństwie do konkurencji nie wykorzystywaliśmy gotowych narzędzi do tworzenia gier (takich jak Unity – którego używały wszystkie inne drużyny).

Bazowaliśmy jedynie na języku C++ oraz dodatkowych bibliotekach. Z tego powodu nasze dzieło wymagało od nas  b. dużych umiejętności programistycznych,  posiadaliśmy pełną kontrolę nad kodem gry a nasza praca była lepiej zoptymalizowana od dzieł naszej konkurencji.

Wojciech Rafa, absolwent kl. IV Mch

Post Author: lukguz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *