Tegoroczny absolwent – Robert Jesionowski z klasy IV t. mechatronik został kolejnym finalistą etapu centralnego Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości – blok A „Innowacje techniczne”. Podsumowanie Olimpiady oraz wręczenie nagród, zaświadczeń miało miejsce 6.06.2019 r. w Warszawie, w Domu Techniki NOT.
Robert jest autorem projektu „2D music”, który zgłoszony był w kategorii „Pomoc dydaktyczna”. W okręgu zajął 1 miejsce i bardzo wysoko oceniony został w finale centralnym uzyskując tytuł finalisty.
Robert w nietypowy sposób wykorzystał urządzenia mechatroniczne będące na wyposażeniu pracowni urządzeń i systemów mechatronicznych. Z dwóch napędów liniowych, które są oparte na silnikach krokowych, przy wykorzystaniu sterownika i touchpanelu IDEC zbudował instrument – syntetyzer dźwięku (polifoniczny dwugłosowy). Młody konstruktor musiał napisać program na touchpanel i na sterownik, przygotować schematy, opis działań.
Opiekunem merytorycznym był p. mgr inż. Krzysztof Popiela.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!