Salon Maturzystów 2019

17 września 2019 roku młodzież klas maturalnych, w tym roku klasy IV IEO oraz IV Mch, odwiedziła „Salon Maturzystów” Perspektywy 2019 zorganizowany w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej.

W ramach Salonu uczniowie uczestniczyli w wykładach prowadzonych przez ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu, na których uzyskali wiele cennych porad i informacji na tematy związane z egzaminami maturalnymi. Ponadto maturzyści odwiedzili stoiska wybranych uczelni z Wrocławia, Warszawy, Poznania i  Krakowa, które prezentowały swoją ofertę na Salonie – była to dla młodzieży okazja do zapoznania się z zasadami rekrutacji, kierunkami studiów i warunkami studiowania. Wiedzę młodzieży na temat poszczególnych wydziałów wzbogaciły materiały informacyjne: ulotki, broszury oraz bezpłatny Informator dla Maturzystów 2019. Dużą popularnością cieszyło się stoisko OKE, na którym zainteresowani zaopatrzyli się w arkusze maturalne ze wszystkich przedmiotów. Pozyskane informacje z pewnością pomogą maturzystom w wypracowaniu indywidualnej strategii maturalnej oraz pozwolą na upewnienie się w wyborze kierunku, jaki chcieliby studiować, a co za tym idzie, wyborze przedmiotów zdawanych na maturze.

Po południu cała grupa udała się na Rynek wrocławski, gdzie spacerując wypatrywaliśmy słynnych wrocławskich Krasnali. Grupa odważnych krętymi schodami weszła na  „Mostek Pokutnic” czyli kładkę łączącą wieże kościoła Marii Magdaleny na wysokości 45 m.

Uczniom towarzyszyli wychowawcy klas : Pani Mariola Kadyło, Pan Ireneusz Podedworny oraz Pan Łukasz Guziak i organizatorka wyjazdu Grażyna Bogucka-Zbroniec.

Życzymy wytrwałości podczas przygotowań do majowych egzaminów i rozwagi w podejmowanych decyzjach!


G.B-Z.

Post Author: lukguz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *