Konkurs Capture The Flag „153+1”

Konkurs jest skierowany do uczniów publicznych i niepublicznych szkół ponadpodstawowych, w szczególności techników oraz szkół branżowych o profilu informatycznym.

Główny cel konkursu to rozwijanie zainteresowania tematyką cyberbezpieczeństwa w atrakcyjny i przystępny dla młodych ludzi sposób. Konkurs odwołuje się do popularnej formuły Capture The Flag. Powstał z myślą o młodych pasjonatach informatyki, którzy chcieliby rozwijać swoje umiejętności i lepiej poznać zagadnienia związane z cyberbezpieczeństwem. Uczestnicy konkursu mierzą się z zagadkami kryptograficznymi, przełamywaniem zabezpieczeń aplikacji www, przejmowaniem kontroli nad usługami oraz inżynierią wsteczną oprogramowania.

Konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszy z nich to ogólnopolskie eliminacje, które jeszcze trwają (do 17.11) a drugi – wielki finał w Warszawie z udziałem 15 najlepszych drużyn.

Na zwycięskie drużyny czekają nagrody finansowe.

ZSTiO reprezentują 3 dwuosobowe drużyny: klasa 4IEO – Jakub Krzyski oraz Damian Wieczorek, klasa 3INF – Kamil Grzybowski oraz Józef Sluga. Ostatnia drużyna to pierwszoroczni informatycy Mateusz Fyrguth i Filip Golly.


Post Author: lukguz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *