Technicy z duszą humanisty

W celu „odczarowania” technicznego wizerunku ZSTiO obchodzimy w naszej szkole Tydzień Humanistów. Okazuje się bowiem niejednokrotnie, że są wśród nas umysły otwarte na języki obce, muzykę, sztukę, literaturę a nawet sztukę kulinarną, głównie cukierniczą.

Tydzień Humanistów otworzył Dzień Języków obcych. Drużyny z wszystkich klas pierwszych i drugich technikum przystąpili do przetestowania swojej znajomości języków Szekspira i Goethego.

Konkurencje obejmowały różne zadania, w których wiedza mieszała się z zabawą budząc w czteroosobowych drużynach ducha walki.

Zawodnicy mieli za zadanie odgadnąć angielskie skróty internetowe, idiomy, podyktować opis fascynującej pary i …..narysować ją (wynik rysowniczych zdolności można obejrzeć na załączonych zdjęciach), połączyć angielskie i niemieckie zwroty grzecznościowe, testowali swoją pamięć wzrokową, szacowali różne rzeczy używając niemieckich liczebników, uzupełniali wiersz o Mikołaju.

Imprezę uświetnił swoją własną interpretacją piosenki Edith Piaf Kuba Bieńkowski z klasy I infp

W ramach konkursu na ciasto można było zakupić kawałki specjalnie przygotowanych na tę okazję ciast – kuszące stoliki pojawiły się w budynku A. Dochód ze sprzedaży został bohatersko przekazany na fundusz Rady Rodziców, bardzo dziękujmy „cukiernikom” za walory smakowe i elegancką postawę.

W ogólnej klasyfikacji :

  • I miejsce – drużyna z klasy II MEO
  • II miejsce – drużyna z klasy I ME
  • III miejsce – drużyna z klasy I MPp

Pozostałym drużynom również gratulujemy odwagi i chęci wzięcia udziału w zabawie.

Przypominamy, że imprezy towarzyszące to kiermasz książek w Czytelni u Pani Lewandowskiej oraz Dzień Dobrego Słowa u Pani Pietrzyńskiej.

Autorytetami językowymi imprezę „sponsorowały” nauczycielki języków obcych: Danuta Łuczak i Beata Oleśna (język angielski) oraz Ewelina Olszowska i Małgorzata Nawrat-Golly (język niemiecki).

Post Author: lukguz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *