Turniej Techniczny „Azoty 2019”

16 grudnia 6 drużyn z klas Technikum i 3 ze Szkoły Branżowej I stopnia zmierzyło się w finale V Turnieju Technicznym Azoty 2019.

Turniej składał się z dwóch części. W części pierwszej eliminacyjnej, która odbyła się 2 grudnia każdy z uczestników rozwiązywał test z teoretyczny. Test obejmował 30 pytań z przedmiotów zawodowych i wiedzy z otaczającego nas świata. Najlepiej z Technikum napisał go Kacper Torka z klasy IIIMch, drugi był Marcin Brzoza z klasy II MEO, a trzeci Paweł Wojtala z klasy II MEO natomiast ze Szkoły Branżowej I stopnia najlepszy był Tomas Kaleta z kl. I opp, druga Wiktoria Zolich kl. Ioep, trzeci Mateusz Tudyka z kl. Ioep.

W części finałowej trzyosobowe drużyny zmierzyły się z zadaniami praktycznymi. Zadania przygotowali: zadanie z informatyki mgr inż. Łukasz Guziak, zadanie z matematyki mgr Grażyna Bogucka-Zbroniec, zadanie z języków obcych mgr Beata Oleśna i mgr Ewelina Olszowska, zadanie z elektrotechniki mgr inż. Elwira Bamburowicz, zadanie z rysunku technicznego mgr inż. Jarosław Rams, zadanie finałowe mgr inż. Eliza Baron. Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie:  mgr Maria Staliś, mgr Beata Oleśna, koordynatorzy konkursu mgr inż. Jarosław Rams, mgr inż. Eliza Baron, mgr inż. Elwira Bamburowicz, mgr Elżbieta Bartoszek oraz autorzy zadań.

Nagrody ufundowała Rada Rodziców ZSTiO i ETP S.A. Zakład w Bierawie oraz Komenda Wojewódzka OHP w Opolu oraz firma Krasny.

Wyniki rywalizacji drużynowej Technikum:

I miejsce klasa III Mch, II miejsce klasa I ME , III miejsce klasa II MEO

Miejsce IV klasa III Inf, miejsce V klasa I MPp,  miejsce VI klasa III El,

Najlepszą drużyną ze Szkoły Branżowej okazała się klasa II op, drugie miejsce klasa I oep, trzecie miejsce klasa I opp. Szczególne podziękowania dla wszystkich dzięki którym ten turniej się odbył. 

Post Author: lukguz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *