Tauron Dystrybucja S.A. Odział w Opolu doposaża pracownie w ZSTiO

Firma Tauron Dystrybucja S.A. Odział w Opolu w ramach współpracy z Zespołem Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w K- Koźlu i patronatu nad klasami elektrycznymi, już po raz drugi, przekazała sprzęt do pracowni elektrycznych, z którego korzystać będą podczas zajęć przyszli technicy elektrycy, mechatronicy i technicy energii odnawialnej.

3 lutego 2020 r., podczas wizyty w szkole, Pan Piotr Apollo, Dyrektor Tauron Dystrybucja S.A. Oddział Opole/ Częstochowa przekazał sprzęt na ręce p. dyr. Marii Staliś. Pracownie doposażone zostały m.in. w multimetry, zasilacze laboratoryjne, dekady rezystancyjne, indukcyjne i pojemnościowe, ściągacze izolacji. Wartość przekazanego w poniedziałek sprzętu to ok. 10 tys. zł

Pan Dyrektor P. Apollo zaprezentował uczniom klas elektrycznych szeroki profil działalności firmy, podkreślał m.in. wagę i znaczenie bezpieczeństwa warunków pracy, które są priorytetem w działalności firmy, przedstawił możliwości zatrudnienia dla absolwentów w/w kierunków. Pani Ewa Kulawik- Kierownik Wydziału Personalnego zachęcała uczniów do odbywania praktyk zawodowych w firmie Tauron, zaprezentowała warunki pracy jakie firma Tauron Dystrybucja stwarza swoim pracownikom.  Goście odpowiadali również na pytania uczniów.

Pani dyr. Maria Staliś podziękowała firmie za przekazany sprzęt, przypomniała wspólne przedsięwzięcia i różne formy współpracy firmy Tauron Dystrybucja ze  szkołą w Azotach.

Post Author: lukguz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *