III Międzyszkolny Turniej Debat Oksfordzkich.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w III Międzyszkolnym Turnieju Debat Oksfordzkich. Turniej rozgrywał się w II LO w ramach Festiwalu Praw Człowieka. Tematem turnieju były: „Prawa dziecka w konflikcie zbrojnym”. Uczniowie musieli się zmierzyć z wymagającymi tezami dotyczącymi wielu aspektów związanych z sytuacją dzieci, które żyją na terenach objętych wojną, były też omawiane działania organizacji międzynarodowych, które mają chronić dzieci. Debaty są odpowiedzią na potrzebę rozwijania w szybko zmieniającym się świecie umiejętności miękkich, takich jak przemawianie publiczne, merytoryczna argumentacja, praca w grupie czy logiczne myślenie.

Nasz drużyna wystąpiła w składzie Nikolas Kula, Michał Szymański, Szymon Mrowiec, Piotr Saran.

Post Author: lukguz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.