Niecodzienne zakończenie nauki i wręczenie świadectw absolwentom Technikum nr 4 w ZSTiO

Tegoroczne zakończenie nauki  i pożegnanie absolwentów Technikum nr 4 im. M. Skłodowskiej -Curie w ZSTiO przejdzie do historii szkoły. W piątek,24 kwietnia 2020 r., przy wykorzystaniu platformy  Microsoft Teams, dyrekcja szkoły  spotkała się zdalnie z  nauczycielami, tegorocznymi absolwentami i ich  rodzicami. Była okazja do podsumowań, podziękowań, gratulacji za świetnie wyniki  osiągnięte przez absolwentów, czas na przypomnienia najważniejszych momentów z ostatnich czterech lat. Podziękowania skierowane były również do Państwa Rodziców za angażowanie się w działalność szkoły, za wspieranie rozwoju naszej szkoły. Mimo, że dzielił nas ekran to były emocje, wzruszenia.

W poniedziałek,27.04.2020 r. już w realu a nie wirtualnie, odbyło się  wręczanie świadectw absolwentom ZSTiO. Przy zachowaniu środków bezpieczeństwa i odległości absolwenci odbierali  swoje świadectwa, nagrody, dyplomy.  Tym samym nawiązano do historii szkoły, ponieważ 50 lat temu zakończenia roku odbywały się przed budynkiem głównym. Mimo niecodziennych okoliczności była to podniosła chwila, gdy wychowawcy klas- p. mgr Mariola Kadyło i p. mgr Ireneusz Podedworny wręczali swoim wychowankom świadectwa z wyróżnieniem, świadectwa ukończenia, nagrody, dyplomy  za wyniki w nauce. W imieniu  opiekunów kół i organizacji działających w szkole wręczali dyplomy za osiągnięcia sportowe, za pracę w Samorządzie Uczniowskim, w radiowęźle, za aktywną działalność w PCK i Klubie Honorowych Dawców Krwi. Statuetki dla najlepszego absolwenta trafiły dla Jana Bury z IV Mch i Damiana Wieczorka z kl. IV I/EO. Najlepsi absolwenci sportowcy to Natan Vogt z IV I/EO i Paweł Sucharzewski z IV Mch. Maskotki dla najsympatyczniejszych absolwentów otrzymali Kasia Pytlik z IV I/EO i Florian Biskup z IV Mch. Paweł Dumański z IV Mch otrzymał nagrodę specjalną za dyrygowanie szkolną orkiestrą Azoty Band.   Absolwenci, wręczając kwiaty  p. dyr. Marii Staliś i p. wicedyr. Joanny Bireckiej,  podziękowali wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za te cztery lata wspólnej szkolnej przygody edukacyjnej.

Wszystkim doskwierał w ten poniedziałkowy dzień brak możliwości by pogratulować, uścisnąć sobie dłoń, podziękować. Wszyscy życzyli sobie oczywiście zdrowia i przede wszystkim powrotu do normalności.

Teraz przed absolwentami  ostatni miesiąc przygotowań do egzaminu maturalnego.

Wszystkim Absolwentom serdecznie gratulujemy!  Jesteśmy z Was dumni!

Maria Staliś
Dyr. ZSTiO

Post Author: lukguz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *