Samorząd Uczniowski ZSTiO

Samorząd Uczniowski działa w naszej szkole od wielu lat. Dzięki niemu uczniowie mają realny wpływ na to co dzieje się w szkole. Przedstawiciele , których wybrali działają w ich imieniu i często realizują pomysły przedstawione przez uczniów na comiesięcznych spotkaniach trójek klasowych.

Akcje i imprezy podejmowane przez SU cyklicznie w czasie roku szkolnego:

  • Przygotowanie uroczystości szkolnych,
  • Giełda podręczników,
  • Organizacja wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta i Samorządu Uczniowskiego,
  • Charytatywna akcja zbierania plastikowych nakrętek,
  • Turniej Mikołajkowy,
  • Konkurs „Stop wagarom”,
  • Turnieje i konkursy z okazji Pierwszego Dnia Wiosny,
  • Dzień Sportu – 1.06,
  • Otrzęsiny,
  • Spotkania z trójkami klasowymi.

Samorząd Uczniowski reaguje  również na aktualne potrzeby i włącza się w życie bieżące szkoły i środowiska lokalnego. Wystąpiliśmy z inicjatywą organizacji akcji charytatywnej „Pomoc dla Daniela „(absolwenta naszej szkoły).

Dzięki inicjatywie SU zostały kupione szafki dla uczniów.

Post Author: lukguz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.