Tydzień Nauk Ścisłych w ZSTiO!!! 9.03 – 13.03.2020

W Tygodniu Nauk Ścisłych  uczniowie naszej szkoły ujrzeli zastosowanie nauki w życiu codziennym i wykorzystywali ją w praktyce,  brali udział w doświadczeniach i pokazach fizyczno-chemicznych, a prezentacja „Fantastyczna podróż od micro do makrokosmosu” przybliżyła im kolejne potęgi 10. Zainspirowani konkursem fotograficznym „Mieszkam TU!” przygotowali prezentację zdjęć najlepiej oddających charakter i klimat naszego miasta i okolicy. Uczniowie wzbogacili swoją wiedzę i pracując zespołowo lub indywidualnie, rywalizowali w tematycznych konkursach: z matematyki -Turnieju Logicznego Myślenia, z chemii w  konkursie „Jednostki i miary”.  Niestety, z powodu pandemii koronawirusa i odwołania zajęć szkolnych, nie odbyły się zaplanowane na 12 marca zajęcia z informatyki – miniwarsztaty grafiki komputerowej „Grafika wektorowa w programie Inkscape”, 13 marca z geografii- quiz „Poznaj świat”- Azja i Europa oraz z matematyki „Noc Maturzysty”.

Serdecznie dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Kędzierzynie-Koźlu  za ufundowanie fantastycznych nagród.

Wszystkim zwycięzcom konkursów gratulujemy!

Post Author: lukguz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *