Wycieczka 2EOp

W dniu 02.06.2021 klasa 2EOp integrowała się na wycieczce turystyczno-krajoznawczej w Głogówku. Miasteczko położone około 30 km od Kędzierzyna – Koźla okazało się bardzo gościnne, naszą przewodniczką była  nauczycielka ZSTiO Elwira Bamburowicz, która pięknie opowiadała o swoich rodzinnych stronach. Większość uczniów była tu pierwszy raz. Na szczęcie pogoda nam dopisała, więc mogliśmy zażywać witaminy D w otoczeniu uroczych kamieniczek oraz schronić się w zaciszu chłodnych murów zespołu klasztornego i podziwiać wspaniałą panoramę okolic z wieży widokowej. Spacer po parku miejskim również dostarczył nam wielu wrażeń.

Główną atrakcją była wizyta na strzelnicy Bractwa Strzeleckiego, gdzie instruktorzy OZSS wprowadzali uczniów w tajniki strzelectwa sportowego. Mini zawody klasowe w strzelaniu z karabinku sportowego (kbks) wyłoniły prawdziwe talenty tej dyscypliny olimpijskiej wśród uczniów pomimo, iż większość z nich strzelała po raz pierwszy.

Wszyscy uczniowie cieszyli się z przedłużonego Dnia Dziecka. Radość wyrażali również w Ogródku Jordanowskim, wspólnym grillowaniu i wyjściu na lody.

Będziemy bardzo miło wspominać ten dzień. Wypoczęci, wrócimy w poniedziałek do codziennych obowiązków. Opiekunami na wycieczce byli Elwira Bamburowicz, Joanna Rogucka oraz wychowawca klasy 2EOp – Katarzyna Balicka.

Post Author: lukguz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.