Spotkanie z przedstawicielami firm Digicos SA i NetWorkS Sp. z o.o.

28 października 2021 r. uczniowie klas III i kl. IV kształcący się w zawodach technik elektryk i technik informatyk z nauczycielami przedmiotów zawodowych uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami firm: Digicos S.A  K-Koźle i NetWorkS  Sp. z o.o. Warszawa.

Pan Mariusz Plaskota – Prezes Zarządu Digicos SA nawiązał nie tylko do  działań, które są realizowane wspólnie ze szkołą ( praktyki uczniowskie, konkursy dla uczniów)  oraz zapowiedział stworzenie programu stypendialnego dla uczniów. Ponadto zaprosił do współpracy z naszą szkołą  firmę NetWorkS Sp. z o.o. z Warszawy, która współdziała z  firmą Digicos.

Pan Rafał Bojarski – Dyrektor Departamentu Operacyjnego Utrzymania Sieci  NetWorkS Sp. z o.o.    przedstawił obszar działania firmy, która jest liderem na rynku telekomunikacyjnym w Polsce jeśli chodzi o radiowe sieci dostępowe. Razem z  Panem inż. Ireneuszem Grata zaprezentowali sprzęt, który został przekazany szkole na cele dydaktyczne.  

Pani dyr. Maria Staliś podziękowała za sprzęt telekomunikacyjny, który szkoła otrzymała w postaci anteny, przekaźników, przewodów, mierników do pomiaru sygnałów telekomunikacyjnych.  Podkreśliła bardzo ważną rolę jaką odgrywają firmy, które aktywnie włączają się w kształcenie zawodowe przyszłych techników.

Kolejnym etapem współpracy będą zajęcia laboratoryjne dla uczniów, które poprowadzą pracownicy firmy NetWorkS.  Przyszli elektrycy i informatycy  będą mogli zdobyć dodatkowe umiejętności z zakresu branży telekomunikacyjnej.

Post Author: lukguz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *